Mikrocement do łazienki – industrialny sposób wykończenia

Mikrocement do łazienki – industrialny sposób wykończenia

Łazienki w naszych mieszkaniach stanowią ważny punkt reprezentacyjny. Podążając duchem minimalizmu łatwo zauważyć, że mikrocement do łazienki staje się coraz bardziej popularny. Panujący klimat oraz praktyczność są jednymi z czynników które sprawiają, że popularność tego wykończenia powierzchni ciągle rośnie.

Aplikacja mikrocementu do łazienki

Mikrocement jest to materiał, który z sukcesem można stosować również w strefach mokrych. Nie robi na nim najmniejszego wrażenia czy to ciepła, czy zimna woda. Aplikacja mikrocementu CONBAR w miejscach narażonych na wodę różni się tym, że należy zastosować systemową hydroizolację, tak jak robi się to pod płytki. Zalecane jest również zastosowanie podkładu pod lakier CONBAR CONPRIMER. Pomoże on uszczelnić powierzchnię oraz zwiększyć hydrofobowość całego systemu CONBAR CONDUO.

Mikrocement do łazienki CONBAR

Mikrocement do łazienki – industrialny sposób wykończenia

Mnogość zastosowania w każdym zakątku oraz wygoda

Często padają pytania czy mikrocement do łazienki ma również swoje zastosowanie jako okładzina zabudowy wanny, czy też brodzika z odpływem liniowym. Odpowiedź na oba pytania jest twierdząca, a dodatkowo dzięki możliwości dowolnego kształtowania aplikacji mikrocementu do łazienki możemy zwiększyć antypoślizgowość powierzchni.
Klienci przed wykonaniem mikrocementu do łazienki i innych pomieszczeniach często pytają czy powierzchnia nie będzie zimna. Warto zwrócić uwagę na to, że mikrocement przybiera temperaturę otoczenia, więc będzie zdecydowanie cieplejszy od tradycyjnych płytek ceramicznych. Mikrocement do łazienki CONBAR CONDUO zdecydowanie lepiej przewodzi ciepło, a cały system jest cieńszy od tradycyjnych płytek. Podgrzewanie podłogowe stanie się dużo wydajniejsze.

Pielęgnacja i utrzymanie czystości

Często naszym zmaganiom przy zastosowaniu tradycyjnych płytek ceramicznych stają się fugi. Każdy z nas zaliczył w swoim życiu długą sobotnią batalię właśnie z tym przeciwnikiem. Zakamarki, zacienione miejsca w połączeniu z wilgocią są idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii i grzybów. Dzięki bezszwowej powierzchni mikrocementu tego problemu w zasadzie nie ma. Pleśń i grzyby nie znajdują już swojego ulubionego miejsca, czyli połączeń płytek (czyt. Mikrocement czy płytki czy panele?) Gładka i jednolita powierzchnia sprawia, że zaoszczędzimy godziny spędzone ze szczoteczką, a przecież każdy z nas chciałby inaczej ten czas móc wykorzystać.

Więcej ciekawych artykułów i ciekawostek znajdziecie na naszym blogu conbar.plfacebook’u oraz instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publiczny.

Call Now ButtonZadzwoń teraz