Mikrocement czy żywica?

Mikrocement czy żywica?

Jaka jest różnica między mikrocementem a żywicą?

Co to jest mikrocement i jakie są różnice w stosunku do posadzek żywicznych? Co wybrać, mikrocement czy żywica okaże się lepsza? Wiele osób jest zdezorientowanych, ponieważ wyglądają podobnie, są podłogami bezszwowymi, ale w rzeczywistości są różne. Podłoga żywiczna jest zazwyczaj na bazie żywicy epoksydowej, czyli chemii, która daje końcowy błyszczący efekt, ale może podlegać żółknięciu w czasie. Mikrocement CONBAR zamiast tego jest oparty na cemencie, dzięki czemu charakteryzuje się bardziej naturalnym wykończeniem. Mikrocement CONBAR nie jest typową żywicą, nie ulega zatem żółknięciu i może być stosowany do pokrywania nie tylko podłóg, jak w przypadku powłok żywicznych, ale również powierzchni pionowych i sufitów.

Czym są podłogi z mikrocementu?

Mikrocement czy żywica - wykonanie posadzki z mikrocementu

Wykonanie posadzki z mikrocementu

Powierzchnia z mikrocementu  pochodzi ze szczególnej mieszanki elementów cementowych i płynnych polimerów. Po zmieszaniu nabierają one konsystencji podobnej do konsystencji ciasta naleśnikowego. Zaprawę należy dokładnie wymieszać ręcznie lub wiertarką elektryczną, a samą masę aplikować za pomocą np. pacy weneckiej. Maksymalna grubość jaką mogą osiągnąć zalecane dwie warstwy mikrocementu to około 2 mm i ma niezwykłą jakość przyczepności, dzięki czemu pozwala pokryć każdy rodzaj powierzchni. Jest to idealny produkt do środowiska o dużym natężeniu ruchu dziennego. Jego elastyczność pozwala mu wytrzymać duże naprężenia, a ponadto posiada wysoką odporność na ściskanie i ścieranie.

Czym są posadzki żywiczne?

Posadzki żywiczne początkowo powstawały głównie do pokrywania posadzek fabryk, laboratoriów, przemysłu. Z biegiem lat żywice rozprzestrzeniły się również w sektorze mieszkaniowym, jednak tutaj wykazały swoje ograniczenia. Przede wszystkim żywica ma tendencję do żółknięcia. Aspekt estetyczny również znacząco różni się od powierzchni mikrocementu CONBAR: ma błyszczący i plastyczny efekt.

Miejsca do zastosowania mikrocementu CONBAR

Powierzchnie z mikrocementu CONBAR  nadają się do pokrywania wszelkiego rodzaju powierzchni, płytek, mozaiki, tynków, płyt gipsowo-kartonowych i wielu innych. Można je stosować nawet na zewnątrz na tarasy, chodniki, obrzeża basenów, garaże i schody. Dzięki temu doskonale nadaje się do renowacji wielu rodzajów powierzchni w krótkim czasie, bez konieczności usuwania starych powierzchni.

Mikrocement czy żywica - wykonanie posadzki z mikrocementu

Mikrocement CONBAR czy żywica?

CONBAR  to marka wyróżniająca flagowy produkt CONDUO. Za jego pomocą chcieliśmy odtworzyć efekt industrialnego betonu poprzez odcienie szarości oraz inne kolory z palety RAL/NCS.

Więcej ciekawych artykułów i ciekawostek znajdziecie na naszym blogu, facebook’u oraz instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publiczny.

Call Now ButtonZadzwoń teraz