Mikrocement czy żywica?
Jaka jest różnica między mikrocementem a żywicą?
Co to jest mikrocement i jakie są różnice w stosunku do posadzek żywicznych? Co wybrać, mikrocement czy żywica okaże się lepsza? Wiele osób jest zdezorientowanych, ponieważ wyglądają podobnie, są podłogami bezszwowymi, ale w rzeczywistości są różne. Podłoga żywiczna jest zazwyczaj na bazie żywicy epoksydowej, czyli chemii, która daje końcowy błyszczący efekt, ale może podlegać żółknięciu w czasie. Mikrocement CONBAR zamiast tego jest oparty na cemencie, dzięki czemu charakteryzuje się bardziej naturalnym wykończeniem. Mikrocement CONBAR nie jest typową żywicą, nie ulega zatem żółknięciu i może być stosowany do pokrywania nie tylko podłóg, jak w przypadku powłok żywicznych, ale również powierzchni pionowych i sufitów.
Czym są podłogi z mikrocementu?

Wykonanie posadzki z mikrocementu
Powierzchnia z mikrocementu pochodzi ze szczególnej mieszanki elementów cementowych i płynnych polimerów. Po zmieszaniu nabierają one konsystencji podobnej do konsystencji ciasta naleśnikowego. Zaprawę należy dokładnie wymieszać ręcznie lub wiertarką elektryczną, a samą masę aplikować za pomocą np. pacy weneckiej. Maksymalna grubość jaką mogą osiągnąć zalecane dwie warstwy mikrocementu to około 2 mm i ma niezwykłą jakość przyczepności, dzięki czemu pozwala pokryć każdy rodzaj powierzchni. Jest to idealny produkt do środowiska o dużym natężeniu ruchu dziennego. Jego elastyczność pozwala mu wytrzymać duże naprężenia, a ponadto posiada wysoką odporność na ściskanie i ścieranie.
Czym są posadzki żywiczne?
Posadzki żywiczne początkowo powstawały głównie do pokrywania posadzek fabryk, laboratoriów, przemysłu. Z biegiem lat żywice rozprzestrzeniły się również w sektorze mieszkaniowym, jednak tutaj wykazały swoje ograniczenia. Przede wszystkim żywica ma tendencję do żółknięcia. Aspekt estetyczny również znacząco różni się od powierzchni mikrocementu CONBAR: ma błyszczący i plastyczny efekt.
Miejsca do zastosowania mikrocementu CONBAR
Powierzchnie z mikrocementu CONBAR nadają się do pokrywania wszelkiego rodzaju powierzchni, płytek, mozaiki, tynków, płyt gipsowo-kartonowych i wielu innych. Można je stosować nawet na zewnątrz na tarasy, chodniki, obrzeża basenów, garaże i schody. Dzięki temu doskonale nadaje się do renowacji wielu rodzajów powierzchni w krótkim czasie, bez konieczności usuwania starych powierzchni.
Mikrocement CONBAR czy żywica?
CONBAR to marka wyróżniająca flagowy produkt CONDUO. Za jego pomocą chcieliśmy odtworzyć efekt industrialnego betonu poprzez odcienie szarości oraz inne kolory z palety RAL/NCS.
Więcej ciekawych artykułów i ciekawostek znajdziecie na naszym blogu, facebook’u oraz instagramie.