Mikrocement czy płytki czy panele?

Mikrocement czy płytki czy panele?

Często przy aranżacji wnętrz, remoncie czy nawet już przy etapie projektowania zastanawiamy się na jaki materiał będzie najlepiej się zdecydować. Mikrocement czy płytki? Mikrocement czy panele? Czy warto usunąć starą podłogę, czy może niekoniecznie? W tym artykule postaram się przybliżyć każdy z tych materiałów, aby wybór stał się choć trochę łatwiejszy.

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne to materiał który uzyskuje się poprzez połączenie gliny, talku, piasku oraz dodatków mineralnych. Glazurę tę często, choć już coraz rzadziej wykorzystuje się we wnętrzach mieszkań na przykład w kuchniach, łazienkach czy przedpokojach. Płytki są stosunkowo trwałe, odporne na wodę i zanieczyszczenia. Wyróżniamy 4 gatunki płytek ceramicznych. Najbardziej pożądanym jest gatunek I, ponieważ grupa ta porównywalna jest do wzorcu producenta. Innymi słowy nie widać na nich żadnych defektów.  Na końcu listy znajduje się gatunek IV, który potocznie nazywamy tym ,,prosto z pieca”. Może on zawierać znaczną część uszkodzonych płytek, ponieważ pakowana jest bez selekcji. Należy zwrócić uwagę na fakt, że podział ten nie jest dokładnie zdefiniowany. Wybór płytek innych niż te I gatunku może przynieść problem w postaci nie uznania reklamacji przez producenta.

Z racji tego, że historia płytek sięga starożytności, otaczając nas od niepamiętnych czasów coraz częściej decydujemy się na zmianę. Fugi, które są nieodzownym elementem powierzchni płytkowej coraz bardziej skłaniają naszych przyszłych klientów do zmiany na mikrocement CONBAR.

Panele podłogowe

Panele laminowane składają się z kilku warstw płyt połączonych ze sobą w procesie laminacji. Płyta wiórowa – hdf stanowi najczęściej wewnętrzną warstwę otoczoną warstwą ozdobną. Zewnętrzna, ozdobna, wierzchnia warstwa jest zabezpieczona tlenkiem glinu, który charakteryzuje się wysoką twardością, a spodnia pomaga zabezpieczyć panel przed wilgocią. Dzięki warstwie ozdobnej panele laminowane w skuteczny sposób imitują prawdziwe drewno.

Wadą tego rozwiązania jest fakt, że nie możemy paneli podłogowych stosować w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Płyta wiórowa z której się je produkuje lubi ,,puchnąć” robiąc charakterystyczne wybrzuszenia. Ponadto panele laminowane pracują, istnieje możliwość, że podczas chodzenia będą wydawać skrzypiące, nieprzyjemne dźwięki. Kolejnym aspektem jest brak możliwości cyklinacji – po zużyciu panele nadają się tylko do usunięcia.

Mikrocement

Mikrocement to cienkowarstwowa 1,5-2 milimetrowa powierzchnia dekoracyjna. Materiał ten jest mieszanką polimerowo-cementową o możliwości dowolnego zabarwienia. Woda to baza żywicy użytej do produkcji mikrocementu CONBAR, dlatego jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia.  Dzięki zastosowaniu warstwy sczepnej CONBAR CONCONTACT (czyt. Gdzie można zastosować mikrocement CONBAR?) możliwa jest aplikacja na każdą nośną powierzchnię. Co więcej brak fug w porównaniu z płytkami powoduje, że sprzątanie jest dużo przyjemniejsze i szybsze, a zaoszczędzony czas możemy wykorzystać w inny sposób.

Podczas aplikacji mikrocementu ciężko jest odtworzyć takie same ,,przypalenia” jak w wizualizacjach. Z drugiej strony zaś te nierównomierne ,,mazy” tworzą jedyną i niepowtarzalną powierzchnię.

Mikrocement czy płytki

Efekt betonowej posadzki z tzw. przypaleniami

Podsumowując powyższy artykuł, możemy stwierdzić, że odpowiedź na pytania mikrocement czy płytki lub mikrocement czy panele jest znacznie prostsza.

Więcej ciekawych artykułów i ciekawostek znajdziecie na naszym blogu conbar.pl, facebook’u oraz instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publiczny.

Call Now ButtonZadzwoń teraz