Mikrocement czy beton polerowany – 8 ważnych kwestii

Mikrocement czy beton polerowany – 8 ważnych kwestii

Co wybrać, mikrocement czy beton polerowany? Często ludzie pytają o porównanie tych dwóch metod wykończeń. Co więcej, istnieją kluczowe cechy, które ułatwią Państwu wybór. Mikrocement czy beton polerowany? Przekonajcie się państwo sami. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym artykułem.

1. Większa kontrola nad kolorem i wykończeniem

Dzięki metodzie aplikacji i kontroli produktów oraz pomiarom pigmentu istnieje znacznie większa kontrola nad kolorem, odcieniem, teksturą i ogólną estetyką w przypadku mikrocementu niż w przypadku wykończenia polerowanego betonu.

2. Cienka grubość aplikacji

Grubość warstwy mikrocementowej to 1,5-2 mm co czyni produkt bardziej praktycznym i użyteczniejszym, gdy musimy nim np. pokryć płytki ceramiczne bez ich skuwania.

3. Różnorakość zastosowania i aplikacji

Ze względu na proces aplikacji, mikrocement można nakładać na podłogi, ściany i sufity zarówno w środowisku domowym, jak i komercyjnym.

4. Dźwiękochłonność

Posadzki mikrocementowe bardzo dobrze chłoną dźwięki, dzięki temu upadek łyżki, sztućca, śrubki czy wkrętaka nie zrobi już takiego wrażenia. Świetna rozwiązanie, gdy w domu znajdują się małe dzieci lub gdy kobiety kochają szpilki (a wiemy, że tak jest :))

Mikrocement pod szpilkami

Mikrocement i szpilki

5. Szybkie schnięcie / czas aplikacji

Czas aplikacji wymagany do ukończenia aplikacji mikrocementu jest znacznie skrócony w porównaniu z betonem polerowanym. Standardowa aplikacja zajmuje zwykle 4-5 dni (co może się różnić w zależności od wielkości powierzchni).

6. Elastyczność czasu aplikacji

Ze względu na znikomy wpływ aplikacji  mikrocementu na konstrukcję wymagania dotyczące czasu najczęściej nie są istotne. Zastosowanie mikrocementu może zostać podjęte pod koniec realizacji projektu, zmniejszając w ten sposób możliwość uszkodzenia w wyniku osób trzecich lub innych branż. Co więcej instalacja może mieć miejsce po zamontowaniu mebli kuchennych.

7. Możliwości aplikacji w stylu retro

W wielu przypadkach mikrocement można zastosować będąc w zgodzie ze stylem retro. Oznacza to również, że ​​o ile podłoże jest stabilne, można je nakładać na wiele istniejących wykończeń podłóg przy minimalnym nawarstwianiu się wysokości lub usuwaniu istniejących podłoży np. płytek.

8. Brak pęknięć

Mikrocement z natury jest mniej podatny na pękanie niż podłoga z polerowanego betonu. Dzięki swojej elastyczności dylatacje stają się zbędę, a co więcej struktura i przyjemność w dotyku stają się dużo przyjemniejsze.

Wierzymy, że po zapoznaniu się z artykułem pytanie mikrocement czy beton polerowany nie będzie już dla Państwa uciążliwością.

Więcej ciekawych artykułów i ciekawostek znajdziecie na naszym blogu conbar.plfacebook’u oraz instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publiczny.

Call Now ButtonZadzwoń teraz