Czym jest mikrocement i gdzie go można stosować?

Czym jest mikrocement i gdzie go można stosować?

W budownictwie coraz częstszym wyborem wykończenia powierzchni są posadzki dekoracyjne. Występują one w postaci mikrocementu, czyli mieszanki wysokiej jakości żywic oraz cementu. Idealnie sprawdza się on w nowoczesnych wnętrzach jak i tych tradycyjnych. Sprzyja temu nieograniczona paleta kolorów, która charakteryzuje mikrocement CONBAR CONDUO.

Jakie są zalety stosowania mikrocementu CONBAR CONDUO?

Finalna grubość warstwy dekoracyjnej to tylko 2-3 mm, dzięki czemu świetnie współgra ona np. z ogrzewaniem podłogowym. Brak fug sprawia, że jednolita, bezszwowa powierzchnia staje się dużo łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Dzięki temu struktura ta pozwala zwiększyć estetykę oraz minimalizm całego pomieszczenia. Powierzchnię mikrocementu należy czyścić za pomocą wody lub preparatów o neutralnym pH. Produkty Produkty wchodzące w skład systemu CONBAR CONDUO są odporne na promieniowanie UV, przez co nie żółkną wystawione na promieniowanie słoneczne. Jego wysoka odporność na ścieranie pozwoli zachować dobrą kondycję powierzchni przez wiele lat.   

Efekt finalny mikrocementu CONBAR CONDUO

Efekt finalny mikrocementu CONBAR CONDUO kolor BN01

Co ze starą posadzką?

Często urządzając na nowo wnętrza pomieszczeń myślimy o usunięciu starej powierzchni. O ile nie jest to zbyt trudne np. przy panelach podłogowych to z płytkami ceramicznymi musielibyśmy się już nieco napracować. Dzięki zastosowaniu mostka sczepnego CONCONTACT wraz z siatką nie jest konieczne zrywanie starych płytek. Warstwa ta tworzy idealne podłoże dla nowo kładzionej warstwy dekoracyjnej. Mikrocement CONBAR CONDUO można dodatkowo zastosować na istniejących powierzchniach takich jak płyty gipsowo-kartonowe, osb, mdf czy sklejka. W odróżnieniu do betonu zalecamy użycie produktu CONCONTACT przed położeniem mikrocementu na tych powierzchniach, co pozwoli wzmocnić podłoże oraz zwiększyć przyczepność masy dekoracyjnej do podłoża.

Aplikacja warstwy sczepnej CONBAR CONCONTACT pod mikrocement

Aplikacja warstwy sczepnej CONBAR CONCONTACT pod mikrocement

Gdzie można zastosować mikrocement CONBAR CONDUO?

System ten charakteryzuje się bardzo szerokim zastosowaniem pod względem kolorystycznym jak i możliwością miejsc, gdzie można go użyć.

Mikrocement stosuje się jako wykończenie posadzek w  salonach, klubach, biurach, magazynach, garażach, jak i w strefach mokrych – kuchniach, łazienkach (czyt. Mikrocement do łazienki), lokalach gastronomicznych, balkonach, tarasach itp. Masę dekoracyjną można zastosować również jako wykończenie mebli i blatów kuchennych. 

Więcej ciekawych artykułów i ciekawostek znajdziecie na naszym blogu conbar.plfacebook’u oraz instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publiczny.

Call Now ButtonZadzwoń teraz